Kupno domu krok po kroku

 

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż kupno domu. Własne cztery kąty to zarówno spełnienie wieloletnich marzeń jak i inwestycja, która z biegiem lat zyska na wartości. Niezmiernie ważne jest zatem, aby podczas kupna nieruchomości dysponować wszystkimi dostępnymi informacjami oraz narzędziami aby dokonać przemyślanej decyzji.

 

Korzystając z naszych usług będą Państwo w posiadaniu dostępu do rzetelych informacji i najnowszej technologii, które ułatwią podjęcie decyzji oraz usprawnią proces kupna nieruchomości.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat kupna nieruchomości wystarczy kliknąć TUTAJ aby umówić się z nami na bezpłatne spotkanie lub czytać dalej nasz przewodnik!

 

5a17ee03-f1e3-42f3-9b35-01e7cd8721bd

Półap cenowy.

Posiadanie nieruchomości wiąże się z licznymi wydatkami. Do kredytu mieszkaniowego (mortgage) dochodzą między innymi takie koszty jak: podatek od nieruchomości (property tax), ubezpieczenie (property insurance), condo fee, rachunki oraz wydatki związane z utrzymaniem nieruchomości. Ważne jest aby przed podjęciem decyzji o zakupie domu uwzględnić wszystkie wyżej wymienione koszty.

Podczas przyznawania kredytu mieszkaniowego, instytucje finansowe obliczają Gross Debt Service (GDS) ratio. GDS to stosunek miesiecznych wydatków (kredyt plus podatek plus koszty ogrzewania) do miesięcznych zarobków. Aby kwalifikować się do kredytu mieszkaniowego GDS nie może przekroczyć 32% dochodów. Można wyliczyć samemu swój GDS ratio urzywając kalkulatora na stronie Canada Mortgage and Housing Corporation TUTAJ.

Wkład własny - Down payment.

Możliwy jest zakup nieruchomości z down payment w wysokości 5% wartości. Wiąże się to z obowiązkiem zakupu ubezpieczenia kredytu (Mortgage Loan Insurance) Ubezpieczenie to jest dodawane do sumy kredutu i wliczone w miesięczną ratę. Aby wyliczyć składkę Mortgage Loan Insurance kliknij TUTAJ.

 

Historia kredytowa.

Przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu mieszkaniowego (mortgage) instytucje finansowe sprawdzą Twój credit report aby zweryfikować czy inne kredyty oraz rachunki były płacone w terminie.

Bardzo ważne jest aby budować swoją historię kredytową jak najwcześniej, ponieważ często wymagane jest aby credit report obejmował 2 lata

Historię kredytową należy budować  przy użyciu przynajmniej dwóch źródeł, z których przynajmniej jedno to karta kredytowa. Ważne jest aby budować credit history dla każdego członka rodziny, który bedzie uwzględniony w kredycie.

First-Home-Buyers-Grant-7276977

Wstępna kwalifikacja do kredytu

 - Mortgage Pre-Approval.

Wstępne zakwalifikowanie się do kredytu (pre-approval) nie jest obowiązkowe, jednak niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim znając swoje maksimum cenowe nie będziesz tracić czasu oglądając nieruchomości bedące poza zasięgiem jak również unikniesz rozczarowań jeśli wymarzony dom okaże się za drogi. Łatwiej jest również wynegocjować niższą cenę nieruchomości, ponieważ sprzedający zazwyczaj poważniej podchodzą do ofert osób, które są zakwalifikowane przez bank i chętniej wówczas negocjują.

 Nasza firma współpracuje z zaufanymi doradcami do spraw kredytów, więc jeśli bedziesz gotowy na kupno domu skontakujemy cię z najlepszymi specjalistami w mieście.

 

Koszty kupna nieruchomości.

Poza wkłądem własnym (down payment) kupno nieruchomości wiąże się z wieloma innymi dodatkowymi kosztami. Zaliczyć do nich można: wycenę wartości przez bank (appraisal fee), home inspection fee, ubezpieczenie aktu własności (title insutance fee), opłata za rejestrację aktu własności (land registration fee), opłata za condo documents, opłaty prawne (legal fees). Wszystkie te wydatki stanowią sporą sumę.

Jeśli skorzystasz z naszych usług przy kupnie nieruchomości chętnie pokryjemy część tych kosztów. Wypełnij formularz TUTAJ lub zadzwoń do nas teraz aby dowiedzieć się co możemy zaoferować! Numer telefonu 403.973.2011.

 

 

Znalezienie właściwego domu.

Po zweryfikowaniu swojej sytuacji finansowej czas na szukanie wymarzonego domu! W naszej firmie używamy najnowszej technologii aby być na bierząco z ciągle zmieniającym się rynkiem nieruchomości. Z naszą pomocą łatwo określisz swoje potrzeby względem lokalizacji, wielkości oraz rodzaju nieruchomości aby ta ważna inwestycja spełniła Twoje oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu z nami TUTAJ aby omówić wszystkie możliwości.