Rynek nieruchomości w marcu 2019

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Rynek nieruchomości w marcu 2019

Pierwszy kwartał tego roku charakteryzował się przewidywaną słabą aktywnością na rynku nieruchomości i dalszym spadkiem cen. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest prognoza na 2019 i czy warto kupić dom w tym roku zajrzyj na mój post na ten temat TUTAJ.

W marcu zanotowano dalszy spadek aktywności na rynku nieruchomości w Calgary. Ilość sprzedanych nieruchomości była o 9% mniejsza niż w zeszłym roku i o 28% mniejsza niż typowa średnia dla marca. Jedyny wzrost ilości sprzedaży nastąpił w przedziale cenowym do $350,000 dla domów wolnostojących i w zabudowie szeregowej.

Mała liczba sprzedaży wpłynęła na zmniejszenie ilości nowych nieruchomości pojawiających się na rynku. Ilość nowych domów na sprzedaż w marcu była o prawie 14% mniejsza niż w zeszłym roku.

Spadek podaży nie wpłynął jednak na ustabilizowanie się cen. Średnia cena benchmark price spadła kolejny miesiąc z rzędu i wynosi teraz $413,900. Jest to o 5% mniej niż w marcu 2018.

Zwiększona aktywność w najniższym przedziale cenowym spowoduje utrzymanie się cen domów do $350,000 i kolejny spadek cen droższych nieruchomości w przyszłych miesiącach.

Poniżej szczegółowe dane sprzedaży dla poszczególnych typów nieruchomości.

Źródło: CREB

Leave a Replay

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Masz pytania? Chętnie udzielę na nie odpowiedzi!

Close Menu